Wycieczka integracyjna !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)


WYCIECZKA INTEGRACYJNA

• CO? Spływ kajakowy z noclegiem pod namiotem.
• GDZIE? Zawadzkie- Kolonowskie, województwo Opolskie, rzeka Mała Panew, przystań Amazonka (ok.70 km od Katowic w kierunku Krasiejowa).
• KIEDY? 19-20.08.2017 lub 26-27.08.2017.
• GDZIE I O KTÓREJ GODZINIE ZBIÓRKA? Zbiórka w miejscu docelowym, przy przystani Amazonka o godzinie 9:00. O godzinie 10:00 zaczynamy szkolenie dotyczące spływu, o 10:30 wypływamy.
• KTO? Rodzicie z dziećmi, znajomymi i całymi rodzinami. Im więcej tym lepiej.
• DLACZEGO? Żeby miło i aktywnie spędzić czas, spróbować czegoś nowego, zintegrować się
i dobrze się bawić.
• JAK? Dojazd we własnym zakresie (na miejscu jest duży, bezpłatny parking).
Osobom nieposiadającym własnego środka transportu postaramy się ten transport zapewnić. Jednocześnie zachęcamy rodziny, mające wolne miejsca w swoim samochodzie do udostępnienia ich i wspólnej podróży.
• W JAKIEJ CENIE? 10 złotych od dorosłej osoby za nocleg na polu namiotowym (namiot własny), dzieci do lat 6 (wszystkie przedszkolne) za darmo, 50 złotych za kajak dwuosobowy, 35 złotych za kajak jednoosobowy. Przy wynajęciu minimum 10 kajaków cena za kajak dwuosobowy wynosi 45 złotych. Podsumowanie: dla rodziny 3 osobowej (rodzice + dziecko) koszt około 70 złotych + żywność + transport. Jednym kajakiem dwuosobowym może płynąć: jeden rodzic z jednym dzieckiem, dwoje rodziców z jednym dzieckiem, dwoje rodziców
z dwojgiem dzieci.
• CO JEST DOSTĘPNE NA MIEJSCU I DARMOWE? Zadbane, schludne i czyste zaplecze sanitarne (prysznic jest płatny), boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej, ognisko i kijki na kiełbaski, stoły i ławy, duży namiot/pawilon w którym można zjeść czy odpocząć w przypadku niepogody, plac zabaw, parking, punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, kapoki/kamizelki ratunkowe dla dzieci i dorosłych oraz nieocenione ciche, spokojne i zdrowe łono natury!
• CO JEST ODPŁATNE? Prysznic 1 żeton- 5 złotych, prąd 2 złote kw/h, jedzenie z bufetu (menu wraz z cennikiem dostępne w załączniku), wodoodporne etui na telefon, dokumenty
i klucze, peleryny przeciwdeszczowe.
• NIC NIE JEST OBOWIĄZKOWE! Nie każdy uczestnik wycieczki musi płynąć kajakiem, nie każdy uczestnik wycieczki musi się wykąpać pod prysznicem wieczorem (można to zrobić nawet w misce z wodą czy umywalce), nie każdy musi kupować jedzenie na miejscu (można zabrać ze sobą), nie każdy misi zabierać jedzenie ze sobą (można kupić na miejscu), nie każdy musi jechać osobno, nie każdy musi obawiać się deszczu (w odpowiednim ubraniu nikomu nie zaszkodzi, a będzie co wspominać, kajakiem można płynąć i w słońcu i w ulewie, latem i zimą!), nie każdy musi przepłynąć całą trasę od początku do końca (jest możliwość wcześniejszego zakończenia spływu, odbioru i transportu do przystani Amazonka), nie każdy musi spać pod namiotem (można spać pod gołym niebem, w samochodzie lub w ośrodku agroturystycznym oddalonym od przystani o 2 km.).
• ZACHĘCAMY! Do nocowania pod namiotem, do udziału w spływie, do zabrania własnej żywności, do wspólnych śpiewów przy ognisku, do wspólnych gier i zabaw, do gry na gitarze (należy zabrać swoją), DO ŚWIETNEJ I NIEZAPOMNIANEJ PRZYGODY!
• JAKA TRASA SPŁYWU? Informacje na temat trasy można znaleźć na stronie internetowej www.ziaja-kajaki.pl/trasy Proponowana trasa ma numer 2. Zaczyna się w miejscu przystani Amazonka, kończy się przy przystani Staniszcze-Małe. Czas spływu wynosi około 2 godzin, odległość 6 kilometrów. woda jest płytka (do wysokości kolan), nurt jest spokojny! trasa jest całkowicie bezpieczna. Świetnie nadaje się dla dzieci i osób nieumiejących pływać. A przede wszystkim jest SPRAWDZONA! przez pracowniczkę naszej placówki przedszkolnej i jej
3 letnią córkę! Z miejsca końcowego spływu cała grupa jest transportowana busem do przystani Amazonka.
• OPIS TRASY? Trasa łatwa, głównie polecana dla początkujących kajakarzy, rodzin
z małymi dziećmi jak i dla osób starszych. Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana
i przepływa przez malownicze łąki, pola i częściowo przez wioskę. Na tym odcinku nie trzeba przenosić kajaków. Po spływie wszystkich uczestników przewozimy z powrotem na przystań Amazonkę.
• CO PO SPŁYWIE? Czas wolny na odpoczynek, zmianę garderoby i rozłożenie namiotu. Następnie wspólny obiad- grill (posiłek do zorganizowania we własnym zakresie według własnych potrzeb i chęci). Popołudniu wspólne gry i zabawy, gra na gitarze przy ognisku, śpiew, a zwieńczeniem dnia będzie noc pod namiotem.
• CO NASTĘPNEGO DNIA? Organizacja dnia zgodna z własnymi preferencjami. Można rano wrócić do domu. Można spędzić czas wspólnie korzystając z boiska, placu zabaw, uroków natury, zjeść wspólne śniadanie i obiad. Można zdecydować się na kolejny spływ trasą nr 3, której około 2/3 trasy stanowi cała trasa nr 2, a po przeniesieniu kajaka przez próg wodny (są specjalne kładki ułatwiające wyjście i wejście z kajaka, miejsce jest całkowicie bezpieczne) dalsza część trasy jest nieco bardziej urozmaicona, poziom wody jest trochę wyższy (do pasa),
a w rzece można trafić na przeszkody w postaci powalonych drzew, dzięki czemu wymaga większej aktywności, natomiast w dalszym ciągu nadaje się na spływ razem z małymi dziećmi, gdyż, drzewa są porozcinane i jedynie w częściowym stopniu zagradzają przepływ- również sprawdzona przez 3 letnie dziecko 
• CO ZABRAĆ ZE SOBĄ? Namiot, karimatę, śpiwór lub koc, ciepłe i lekkie ubrania, buty do wody (można zastąpić je klapkami, sandałami lub boso gdyż dno rzeki jest piaszczyste), czapkę na głowę, jedzenie, gitarę, karty, gry planszowe, na wypadek deszczowej pogody pelerynę przeciwdeszczową i DOBRY HUMOR. Na kajak można wziąć picie i jedzenie.
• WAŻNE! Brzydka pogoda nie jest dla nas przeszkodą! Najlepiej płynie się gdy nie jest ani gorąco, ani zimno. W deszczu również można pływać. Zgłoszenie chęci udziału w wycieczce nie jest zobowiązujące. Każdy może zrezygnować nawet w dniu wycieczki, oraz każdy może zdecydować się na wyjazd nawet w dniu wycieczki. Kwestią organizacyjną zajmują się przede wszystkim Magdalena Rudzińska i Sandra Pacyniak. Kwestia finansowa związana z opłatą za pole namiotowe oraz kajaki zostanie uregulowana na miejscu (przystań Amazonka) z Magdaleną Rudzińską i Sandrą Pacyniak. Gorąco zachęcamy do udziału w wycieczce. Dla dzieci to świetna i przede wszystkim aktywna atrakcja, nowe doświadczenie i niezapomniane wydarzenie!

Zainteresowane osoby prosimy o wpisywanie się na listę uczestników wraz z podaniem informacji dotyczących przybliżonej ilości: udziału osób dorosłych, udziału dzieci, kajaków 2osobowych, kajaków 1osobowych, namiotów do rozłożenia na polu namiotowym, ewentualnie możliwych wolnych miejscach w samochodzie i preferowanym terminie wyjazdu.

Używamy plików cookie zgodnie z RODO i innymi regulacjami dot. przetwarzania danych osobowych.